Diş Beyazlatma

Diş renginin eski tonuna ya da istenen beyazlığa kavuşması için yapılan, tek seanslık bir kimyasal beyazlatma işlemidir.

Diş yüzeyi temizlendikten sonra özel olarak yapılmış beyazlatıcı bir jel, dişlerin üzerine sürülerek lazer yardımıyla aktif hale getirilir.

Beyazlatma işlemi gelişen teknoloji sayesinde diş minelerine zarar vermeden ve hızlı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Diş Taşı Temizliği

Diş temizleme, zamanla dişlerde meydana gelen plağın ve tartarın dişlerden arındırılması işlemi olarak bilinir. Tartar veya diş taşlarının dişte birikmesine izin verilirse, zamanla bakteri oluşumu meydana gelir. Dişlerin temizlenmesi ve parlatılması işlemlerinin asıl amacı, diş yüzeyinin pürüzsüz ve temiz hale getirilmesidir. Böylece bakteriler dişlere zarar vererek diş sağlığını tehdit edemez.

Uygulanan temizleme işlemi diş eti hastalıklarını engellemede en etkili yöntem olarak bilinir. Çünkü diş eti hastalıkları sonuçlanabilmesi için plakların, tartarların ve diş eti cebindeki bakterilerin ağız ortamında yok edilmesi gerekir. Ultrasonik cihazlarla veya uygun el aletleriyle yapılan müdahaleler sonucunda bu zararlı oluşumlar çıkarılır. Bu aletler diş minesine zarar vermez. Diş taşlarını yok ederken hava, su ve püskürtülen özel bir temizleme tozundan da faydalanılır.